CO JE REIKI

25.03.2016 15:57

CO JE REIKI?

      Reiki je japonské slovo složené ze dvou slov: REI znamená duch, duše nebo též vesmír, KI znamená energie. Reiki je tedy na jedné straně jednota ducha a duše, na straně druhé řídící, duchovní i psychická životní energie.

 

     Vesmír je energií nasycen. Tuto energii je možné nazývat různě – boží láskou, nejvyšší inteligencí, energií informací, bioenergií… Názvů je mnoho, podstata zůstává stejná. Tato energie proudí v každém člověku. Člověk si s vesmírem vyměňuje energii prostřednictvím svých čaker. Uvnitř těla pak proudí energie energetickými drahami, kterým se říká nádí. Hlavní energetický kanál je anatomicky totožný s míchou. Každý člověk má zmíněné čakry a energetické dráhy otevřené, ale u každého člověka jsou otevřeny v jiné míře a jednotlivé čakry navíc jednotlivé čakry navíc různě. Závisí to především na způsobu a podmínkách života. Otevřít své čakry a odstranit bloky na energetických drahách můžeš pomocí různých systémů ( jóga, meditace, hudba, vůně …). Čakry vyčistí a bloky odstraní Tvůj učitel během zasvěcení. Na Tobě ale záleží, jak dlouho a nakolik dokážeš udržet své čakry a energetické dráhy otevřené.

 

     Reiki lze užít kdykoliv, kdekoliv, pro cokoliv, za všech podmínek a ve všech situacích.Není k tomu potřeba žádné zvláštní vzdělání ani schopnosti. Pomocí Reiki můžeme léčit sebe i ostatní, můžeme si narovnávat životní situace ( při Reiki II. stupně), můžeme léčit domácí mazlíčky, rostliny. Reiki je nejjednodušší přírodní uzdravující metoda. Když Mistr Reiki člověku znovu probudí průtok této energie, bude jeho rukama proudit přirozeně po celý jeho život. Vaše síla se bude násobit každým dalším léčením a nikdy se nezmenší. Čím více

 

léčíte, tím je Reiki účinnější.Při léčení není třeba umět diagnostikovat nemoci nebo být lékařem. Jakmile přiložíte ruce energie sama ví kam má proudit a kde má léčit. Takže nemůžete nic zkazit. Při Reiki nedochází k přejímání něčí energie, nedaruješ svoji energii. Naopak při léčení Reiki po přiložení rukou doplníš nejprve svoji energii a poté teprve sloužíš jako kanál k předávání energie příjemci. Reiki posiluje všechny fyzické, duchovní, emociální i duševní aspekty.Díky tomu neřeší jen vnější projevy nemoci, ale jde přímo na příčinu.

 

     Reiki je universální systém, jehož pomocí je možné vyléčit mnoho chorob a odstranit mnoho problémů. Není to ale zázračný všelék. Nelze tvrdit, že se pomocí Reiki uzdraví nemocní AIDS, lidé v posledním stadiu rakoviny a některá další těžká onemocnění. Je možné ale takto nemocným pomocí Reiki podstatně ulehčit od bolesti, zvednout náladu, připravit je na nový život. Tím účinnější bude Tvoje léčba, čím více budeš mít zharmonizované čakry, čím zdravější bude Tvůj životní styl a když pokud možno budeš Reiki používat denně.

 

     Reiki je přítomná ve všem živém. Je to něco, s čím se již narodíme a co v nás spí, dokud v nás tuto energii neprobudí Mistr Reiki. Během počátečního uzdravujícího procesu se v Tobě probudí vnitří uzdravující aspekt a jsi tak naladěn k přijímání Reki energie. Každý člověk má tímto počátečním procesem jiné zkušenosti, neboť každý jsme jedinečnou bytostí. Někdo při iniciaci vidí barevné obrazce a symboly, nebo různé postavy, někdo nevidí vůbec nic. Ale to neznamená, že Reiki nefunguje. Po iniciaci funguje vždy.

     Mnoho lidí léčí a úspěšně i bez zasvěcení a říkají si proč mít Reiki, když mi to funguje. Je to proto, že po zasvěcení jste chránění vyšší silou, takže na sebe nemůžete „ natáhnout „ nemoc léčeného a taky Vaše energie je každým zasvěcením a léčením, jak už jsem řekla, silnější.

Kontakt

Romana Hanzalová

romianna22@gmail.com

V Nížinách 298/8
Praha 10 - Dolní Měcholupy
109 00

732 817 503

Vyhledávání

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© 2013 Všechna práva vyhrazena. Vladimír Hanzal

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode